Ще досі тривають суперечки щодо того, що ж таке гарбуз – овоч чи фрукт. Але, тим не менше, користь цього продукту залишається поза сумнівами.
Вирощувати гарбузи почали в Північній Америці ще близько 4-5 тисяч років тому. Його смажили на багатті, варили, видаляли насіння і наповнювали середину молоком. Сьогодні застосування гарбуза розширилось і окрім звичних для наших предків страв з цього продукту виготовляють бісквіти, салати, оладки, рагу, кисіль та навіть сорбет.
Так чим же ж особливий гарбуз?
1. Гарбуз – переможець серед овочів за вмістом заліза. Крым цього мінерала у гарбузі містяться вітаміни групи В, C, E, D, РР, а також такий рідкісний вітамін T (карнітин), який впливає на обмінні процеси в організмі.
2. Гарбуз корисний для всіх, хто хоче поліпшити зір. А все завдяки вітаміну А (каротину). За кількістю каротину гарбуз прирівнюється до моркви.
3. Гарбуз виводить токсини, надлишки холестерину і шлаки завдяки вмісту пектинових волокон. У насінні гарбуза є білок, клітковина, залізо, мідь, магній, марганець і фосфор, а також амінокислоти: аргінін і глутамінова кислота. У них також міститься цинк, кальцій, калій, фолієва кислота, селен, і ніацин. Гарбузове насіння також містять ліноленову кислоту, яка зміцнює артерії. Вживання гарбузового насіння після їжі дозволить поліпшити роботу шлунково-кишкового тракту.
4. Бажаєте усунути набряки або нормалізувати роботу кишечника? Завдяки вмісту калію, гарбузовий сік допомагає вивести зайву воду з організму. Випийте склянку свіжого гарбузового соку. Це відмінний сечогінний засіб, причому без жодних побічних ефектів.
5. Лікарі радять споживати якомога більше страв з гарбуза, щоб захистити себе від такої хвороби, як пієлонефрит. Корисний гарбуз і гіпертонікам.
6. Калорійність гарбуза на 100 грам всього 22 ккал, тому очевидно, що це просто незамінний продукт для охочих схуднути.
Скуштуйте гарбузові страви на будь-який смак у Veranda Lounge-zone , Корчмі Фільварок чи в кафе Bugi.L – не пошкодуєте!